PORADY


3 odpowiedzi na „PORADY

 1. Asia pisze:

  Jestem sportowcem trenuje kolarstwo, mam 16 lat. NIe jadam mięsa i sugeruje sie dietą wg wrupy krwi. Wszyscy mi mówią ze mięso jest i potrzebne i tak dalej, Ja nie chce jesc zwierząt poniewaz nasz ludzki organizm nie jest przystosowany do jedzenia mięsa my ludzie nie jestesmy mięsorzercami. Mozecie mi coś poradzić?

 2. admin pisze:

  Przede wszystkim chcę pogratulować decyzji :)
  Jeszcze do niedawna istniało błędne przekonanie, że mięso jest najważniejszym i najbardziej wartościowym składnikiem naszego pożywienia. Tak nie jest.
  Niestety za tym mitem stoi wiele przyczyn: tradycja, przyzwyczajenie, nakazy rodziców i ich stwierdzenia typu np. „……..ziemniaki i surówkę możesz zostawić ale mięso ma być całe zjedzone……” tak często dzieci słyszą przy stole.
  Mięso w piramidzie zdrowia coraz bardziej spada i zajmuję ostatnie miejsca za to królują zbożowe produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, warzywa i owoce. Coraz więcej lekarzy i specjalistów zaleca dietę bez mięsa. Dieta mięsna powoduję wiele chorób. Mięso zwierząt karmionych różnego pochodzenia paszami zawiera mnóstwo pestycydów i antybiotyków nie wspominając już o GMO który jest poważnym problemem.
  Na szczęście natura, przyroda daje nam wszystko więc nie ma obawy przed niedoborem białka. Źródła białka należy szukać w jajach, mleku i jego przetworach, w roślinach wysokobiałkowych czyli rośliny strączkowe oraz kasze. Między posiłkami można przegryzać orzeszki, ziarna słonecznika, dyni, sezamu które zawierają dużo cennych składników odżywczych dla naszego organizmu. Zamiast cukru należy używać miód, melasę lub syrop klonowy. Należy też pamiętać o odpowiedniej podaży płynów: dorosły człowiek powinien wypijać ok. 2 litrów płynów dziennie.

  Zgadzam się z tym, że nie jesteśmy przystosowani do jedzenia mięsa. Zęby ludzkie są przystosowane do rozgniatania i przeżuwania pokarmu a nie do rozszarpywania jak istoty mięsożerne. Każdy wegetarianin jest świadomy swojej diety i nie chce by jego żołądek był ” grobem ” dla martwych zwierząt.

 3. Diwa123 pisze:

  Cóż zastąpienie mięsa m.in. produktami mlecznymi jest jeszcze gorszym pomysłem. Człowiek jako jedynym dorosły osobnik na ziemii pije mleko i w dodatku nie swoje, ha!. Żadne zwierze dorosłe nie pije mleka.
  Zgadzam się co do picia bardzo bogatych w składniki odżywcze mlek zbożowych np. migdałowe, słonecznikowe, orkiszowe. Ale dla sportowców zbyt mało kaloryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>